مقالات

قالیشویی بزنم باید چیکار کنم؟

قالیشویی

 میخام قالیشویی احداث کنم؟

اصولا برای شروع کار و حرفه شستشوی فرش و قالی عموم مردم از سیستم قالیشویی سنتی استفاده میکنند ‌ چونکه هزینه و سرمایه کمی میخواهد .البته در حال حاضر به دلیلصرفه جویی در زمان و بالا بردن کیفیت کار از سیستمهای روز استفاده میکنند.

احداث قالیشویی سنتی:

برای احداث چنین کارگاه شستشوی فرش در ابتدا نیاز به یک سالن و یا یک سیلو در متراژ ۱۰۰ تا ۲۰۰ متر مورد نیاز و برای شروع این کار نیاز به برق ۳ فاز ۲۰ امپری و اب شهری نیاز است و هزینه برای شروع این کار در حدود ۴۰ تومن میباشد که برای شروع کار کاملا مقرون به صرفه است.

برای شستشوی فرش از پولیشر استفاده می شود که ما پیشنهاد میکنیم پولیشر خارجی مورد استفاده قرار گیرد چون توانایی کارکرد فوق العاده اسانی دارد.

روش های کاربردی در قالیشویی و شرکتهای خدماتی مبل شویی

خط ماژیک:
لکه را با پارچه مرطوب شده با الکل تمیز کنید.

جوهر خودنویس:
مقداری ماست رقیق شده را روی لکه برزید و سپس با قاشق محلول ایجاد شده را بردارید با استفاده از دستمال مرطوب شده با آب و صابون باقی مانده را برطرف کنید.

جوهر خودکار: 
با استفاده از اسفنج مرطوب شده با شیر لکه رو بردارید سپس باقی مانده آنرا با دستمال مرطوب شده با آب و کف بردارید.

کاکائو و شکلات:
اضافات رو با قاشق برداشته و با پارچه آغشته با آب و سرکه سفید همراه با کف تمیز کنید.

چای و قهوه:
چای را با قاشق جمع کرده و با پارچه سفید مرطوب و کف آن را تمیز کنید اگر سایه لک باقی مانده با پارچه مرطوب شده با آب و سرکه آن را تمیز کنید.

آدامس و شمع:
مقداری یخ را داخل کیسه فریزر ریخته و روی لکه قرار دهید تا سخت و سفت شود و سپس با دقت با پشت چاقو یا قاشق آن را جمع کنید.

آبرنگ:
با پارچه آغشته به آب و سرکه سفید همراه با کف تمیز کنید.

شربت و نوشابه:
آن را با قاشق جمع کنید و با پارچه سفید مرطوب و کف آن را تمیز کنید هربار قبل از کار، آب روی محل لکه اسپری کنید تا قند آن شسته شود اگر سایه لکه باقی مانده با پارچه مرطوب شده با آب و سرکه همراه با کف آن را تمیز کنید.

خون:
با استفاده از دستمال مرطوب شده با آب سرد و صابون لکه را برطرف کنید

دوده و واکس:
اضافات را برداشته لکه را با پارچه مرطوب و کف تمیز کرده اگر سایه لکه باقی مانده با پارچه آغشته به الکل تمیز کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید